ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Час дорослішати  Вже з 1 січня українці отримуватимуть паспорти в 14 років.
Документ буде пластиковим з електронним чіпом. Термін придатності – 10 років, перший раз паспорт видадуть безкоштовно, потім доведеться купувати.

З нового року Україна входить в пластикову еру: вже з 1 січня громадянам почнуть видавати внутрішні ID-паспорти у формі пластикової картки за типом водійських прав, повідомляє прес-служба Кабміну. Планується, що нинішні сині паспорта-книжечки замінять на нові картки поступово, за 5 років. Всього за цей час потрібно буде видати близько 30 млн карток.

План по переходу на картки днями затвердила Держміграційна служба (ДМС).

“Головна перевага нового паспорта – більш досконалий захист і можливість отримання з часом адмінпослуг через інтернет, без черг. Для тих, у кого є паспорт з необхідними фото відповідно до віку (в 25 і 45 років в паспорт Держміграційна служба вклеює нове фото, інакше документ вважається недійсним. – Авт.) – нічого не зміниться, – роз’яснив нам спікер ГМС Сергій Гунько. – Планується, що на першому етапі ID-картки видадуть безкоштовно особам, які досягли 14 років (зараз паспорт видається в 16 років, але з наступного року вік отримання паспорта знизять до 14 років)”.

ID-карта дійсна 10 років з моменту видачі, потім треба отримати нову ще на 10 років і т. д., вже платно. Запропонують оформити (за гроші, але ціна поки невідома: за оцінками експертів МВС, друк ID-картки та її оформлення на поліграфкомбінаті “Україна” буде коштувати до 200 грн. – Авт.) Паспорти-картки громадянам, які звернуться за відновленням загублених документів і за оформленням закордонного паспорта. Ну а ті, хто не хоче чекати, може поміняти паспорт на пластиковий – теж за доплату.

У новому паспорті не буде інформації про укладення шлюбу і місце проживання: для підтвердження місця проживання, міграційна служба на прохання громадянина безкоштовно видасть йому паперову виписку з реєстру. Але з розвитком надання електронних адмінпослуг необхідність у такій виписці відпаде.

Всю інформацію (фото, ПІБ і т. д.), яку можна побачити на ID-картці, продублюють в чіпі, який зашитий в неї, як зараз у закордонних паспортах.

Туди ж, за бажанням власника, можна внести відбитки пальців і цифровий підпис. Для тих, хто з релігійних або інших міркувань відмовиться від занесення інформації на чіп, його залишать чистим, зробивши про це помітку на самій картці.

Можуть не встигнути. Джерело в МВС нам уточнило що платити за ID-картку не потрібно буде тим, хто змінює паспорт з об’єктивних причин: досягнення віку 25 і 45 років, зміна прізвища при вступі шлюб. У міністерстві не виключають, що в січні людям можуть видавати паралельно паперові та пластикові паспорти, але паперові – тільки там, де не встановлять обладнання для оформлення ID-карток. Поки повністю готова третина паспортних столів (200 з 600), до кінця року їх має бути більше 350.

Видача паспортів з 14 років, а не з 16, як зараз, є міжнародною практикою, так як з 14-річного віку настає часткова дієздатність громадянина. Як роз’яснив нам юрист Василь Мірошниченко, за законом в 14 років людина може самостійно вчиняти дрібні побутові юридичні дії, наприклад, вибрати місце проживання, знімати зі свого рахунку невеликі суми грошей. Зараз за неї, наприклад, питання проживання вирішують батьки і суд, що не завжди збігається з бажанням підлітка (після розлучення батьків син хоче жити у батька, а суд вирішує, що він повинен жити у матері).

Отримати ID-картку можна не тільки за місцем реєстрації (прописки), але і в будь-якому паспортному столі або центрах надання адмінпослуг. У 2016-2020 рр. і паперовий, і пластиковий внутрішній паспорти будуть мати однакову юридичну силу. При втраті або розкраданні паперового паспорта новий видають зазвичай протягом місяця, громадянин при цьому платить штраф 34-51 грн і мито 85 коп. Очікується, що ID-картку можна буде оформити за 10 днів.

Джерело: Сегодня.ua
  Змінитися може все, назва країни, міста і вулиці, вигляд паспорта, вік його отримання. Незмінним лишається тільки аццьке місце під назвою Паспортний стіл. Не здивуюсь, якщо і пластикові паспорти видаватимуть саме в цьому заповіднику, де ретельно зберігаються всі совкові ритуали. І напевне для отримання пластикової картки необхідно буде придбати чергову форму А,  чи Б,  чи Й для обов"язкового створення ще однієї паперової картотеки.
  Чи може на такий урочистий випадок цю установу оздоблять хоча б ксероксом? Щоб не бігати робити копію до найближчого магазину? В можливість ліквідації цього генератору цілодобових  черг не дуже віриться.
Tags: новини
Subscribe

 • ***

  травневі ночі танці веселих духів золоті сліди Оригінал на Дрімі

 • ***

  вітає весна б’є гілочками верба час для любові Оригінал на Дрімі

 • добраніч

  не зраджуй знову на цю ніч повернися невловимий сон Оригінал на Дрімі

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments