ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Загиблі і врятовані   Ця визначна споруда належить ужгородській філармонії. Про це свідчить ліра, яку встановлено на самій верхівці.

А інші символи, які використані в офомлені, свідчать, що раніше це була синагога. Є і пам`ятна дошка, що нагадує про це і про 35 тисяч загиблих закарпатських євреїв.  На сусідньому будинку - меморіальна дошка, присвячена Раулю Валленбергу.


Цей шведський дипломат липні 1944 був призначений першим секретарем шведського дипломатичного представництва в Будапешті. Користуючись своїм дипломатичним статусом, він видавав багатьом євреям шведські «захисні паспорти», що давали власникам статус шведських громадян, які очікують репатріації.

Йому також вдалося шляхом погроз кари за військові злочини переконати деяких німецьких генералів не виконувати накази Гітлера з вивезення євреїв у табори смерті. Таким чином він запобіг знищенню ббудапештського гето в останні дні перед наступом Червоної Армії. Якщо ця версія справедлива, то Валленбергові вдалося врятувати не менше 100 000 угорських євреїв. В одному тільки будапештському гетто на момент приходу радянських військ знаходилося 97 000 євреїв. Всього з 800 000 євреїв, які проживали в Угорщині до війни, вижило 204 000. Багато хто з них зобов'язаний своїм порятунком Раулю Валленбергу.

Вважається доведеним, що Валленберга з Будапешта переправили до Москви, де він утримувався у в`язниці на Люб`янці. Після зникнення Валленберга Швеція робила декілька запитів про його місцезнаходження, але радянська сторона повідомляла, що подібною інформацією не володіє. А в серпні 1947 року офіційно заявила, що Валленберга в СРСР немає і радянській владі про нього нічого не відомо. Проте, в лютому 1957 радянська сторона визнала, що Валленберг був арештований і вивезений до Москви, де помер від інфаркту 17 липня 1947 року.

Один з його біографів Пол Левін писав: Рауль Валленберг був одним з порівняно невеликого числа європейців християнського віросповідання, які в 1933–1945 рр. дійсно намагалися прийти на допомогу єврейським побратимам.

  Маяк на річці Уж у вигляді маленької Статуї Свободи і вид на другий берег, де стоїть колишня синагога.
  Теперішня філармонія в центрі постійної уваги туристів.
Tags: Мандри, Унгвар, символ
Subscribe

Posts from This Journal “Унгвар” Tag

 • Фатів і бамбішта

  Вперше довелося стикнутися з русинським діалектом. Самі русини вважають його мовою, або вживають вираз "давні русинські слова". Русини - це…

 • Під горою

  Цікаво, як живеться в таких місцинах, як ця вузька смужка між горою і річкою. Чи впливає це на світогляд і самопочуття. Що відчуваєш, прокидаючись…

 • Обитель Поганої Діви

  Наречені, невістки, відьми, чаклунки, словом, все погані дівчата мають пам`ятку свого ім`я. Це Невицький замок. Точний вік Невицького замку…

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments