ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Про любов

  Василь Стус прожив всего 47 років, з них близько 15 в таборах і засланні. 1984 рік, йому 46, він пише до сина з табору в Пермській області, в якому невдовзі і загине:

“Не знаю, чи є в Тебе дівчина. Коли є (чи — коли буде) — намагайся, щоб вона була вища за Тебе. Тобто, щоб Ти дотягався до неї, а не опускався. Коли ж вона надто земна, то вигадай її — небесною, і вона стане небесніти. Але краще, щоб у неї було і землі, і неба. Дівчина має надати Тобі змогу — кращати, а не гіршати.
Любов — то, може, єдина справжня квітка, подарована людині Богом. Тільки в любові людина розумна. І навіть: що більше, дужче любиш — то розумнішаєш. Інших квіток, кращих за цю, квітку любові, я не знаю.

Не знай поганих дівчат — хай вони для Тебе просто не існують (я, скажімо, в свої 46 років просто не вірю, що бувають жінки, які лаються, обманюють, продаються і т.д. і т.п.). У мене, слава Богу, такого досвіду не було. І тішу себе тим, що знайомі дівчата моєї молодості ставали кращі коло мене (а я — коло них).

Так було і з мамою-Валею — найкращою, найлюдянішою, найцнотливішою моєю дівчиною: я став кращий од неї, вона — од мене.."

(с) Василь Стус (з листа до сина)

Tags: Українці, книги, цітата
Subscribe

Posts from This Journal “цітата” Tag

 • Легкість

  Трапляються дні, коли все вдається робити з легкістю. Якось так склдається, що обраний з двох схожих маршрутів виявляється вірнішим, ніде не…

 • Сам съешь

  Сим выражением в энергическом наречии нашего народа заменяется более учтивое, но столь же затейливое выражение: обратите это на себя. То и другое…

 • Следите за речью

  Что бы вы хотели сделать реальным?

 • Чей День рождения 1 апреля?

  Философ, пошаривший ногами во все стороны, сказал, наконец, отрывисто: "А где же дорога?"

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments