ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Український архітектурний модерн

Оригинал взят у patteran в До дня архітектора: 5 найкращих будівель у стилі Українського архітектурного модерну
IMG_9550

Український модерн – один з унікальних архітектурних стилів, який виник на початку ХХ сторіччя. В його основі – форми української церковної та хатньої архітектури з сильним впливом європейського модерну та українського барокко. Одною з найхарактерніших рис українського модерну є шестикутна трапецієподібна форма вікна та порталу (вхідної групи), а також наявність високих шатрових дахів (схожих на дахи народних хат). Окрім того, в українському модерні активно використовується кольорова майоліка (різновид кераміки з розписною глазур’ю) та рослинний і геометричний орнаменти.

До нашого часу збереглося близько 500 будинків у цьому стилі. До дня архітектора ми зробили добірку найкращих з цих будівель за версією наших авторів. Тож вирушаємо у подорож!

1. Дніпровський готель “Україна” (будинок Хрєннікова). 1913, архітектор П.П. Фетисов, у співавторстві Л. Л. Хойновским і самим В. В. Хренниковым, при консультаціях історика Д. І. Яворівського.13579784_1039522772762374_1864746983_o
13588765_1039522642762387_317521002_o

5

Ще під час будівництва став медіа-приводом, бо будівники використовували на той час новітні технології та архітектурні рішення. До революції використовувався як діловий, культурний та торговий центр, те ж саме призначення залишив за собою і під час радянської влади (у будівля у різні часи розміщувались організації та магазини, кінотеатр, театр). Був спалений у роки війни, а після реставрації у 50-ті і до сьогодні у будинку розміщуються ресторан та готель “Україна”

2. Харківська державна академія мистецтв. 1913, архітектор К. Жуков (розробка фасаду).Джерело фото
khud-uchilishe-i-kapl-ctserkov.preview
Початок XX сторіччя

3. Дворянський і селянський земельний банк, Чернігів.Фото Star61
18
Джерело фото

Був побудований як філіал Дворянського і селянського земельного банку. Його вважали наймодерновішою спорудою початку 20-го сторіччя у Чернігові. Зараз це Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка.

4. Садиба Длуголенського, Вінниця. Початок XX сторіччя, архітектор невідомий (можливо відомий вінницький архітектор Г. Артинов)


IMG_9550
0_490a0_33de1be3_XXL

Надзвичайно цікава будівля сховалася серед звичайних будинків звичайної вулиці Вінниці. Навколо будинку ще до 80-х років 20 сторіччя можна було побачити огорожу, схожу на морські хвилі, а місцеві і досі називають його будинком-кораблем. Сам Длуголенський був відомим вінницьким діячем та юристом. Зараз у ньому розміщено дитячу художню школу.

5. Полтавский краєзнавчий музей (Будинок Полтавського губернського земства). 1903-1908 рр, архітектор Василь Кричевський, з використанням первісних проектів Є.І. Ширшова, М.О. Ніколаєва.


Будинок_Полтавського_губернського_земства_DSCF6282
Автор Posterrr
2809649_original
Фото andy-travelua.livejournal.com

800
Початок XX сторіччя

Перший і найвиразніший зразок Українського модерну. Спочатку працював як музейна установа, під час війни був спалений, відновлений у 50-ті (зберегли більшість форм, але змінили деякі частини даху та його колір на червоний, а також оздоблення і живопис головного залу). Сьогодні у будинку знаходиться Полтавський краєзнавчий музей.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • ***

  літаки сумні залізниця мовчазна а мандри кличуть як далеко варто йти дослідити мікрокосм Оригінал на Дрімі

 • добраніч

  не зраджуй знову на цю ніч повернися невловимий сон Оригінал на Дрімі

 • ***

  затьмарило пітьма їх тьма а нас катма нас кілька тільки і з нас тому потемніло того втомило зломило закрутило лишилися…

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments