
Ще не розвиднився ранок першого грудня, а в мережі вже з`явилися заклики не купувати живі ялинки, а купувати штучні. Люди щиро вважають, що купуючи штучну ялинку вони захищають екологію. Екологи в цей самий час мають інший погляд на це питання.

«Грінпіс», як і канадські дослідники, вважає, що виробництво і утилізація пластикових ялинок завдає набагато більше шкоди природі, ніж вирощування і продаж справжніх. Серед іншого, екологи відзначають той факт, що поки жива ялинка росте, вона поглинає вуглекислий газ, а скорочення парникових газів в атмосфері уповільнює глобальне потепління.

Люди, які в запалі називають зрублені ялинки мертвими деревами, які вони не бажають купувати, дуже нагадують вегетаріанців. І тим і іншим слід пам`ятати, що люди спеціально вирощують і рослини, і тварин для своїх потреб. І хоча з приводу тварин ще можна сперичатися, щодо рослин, наче не повинно виникати непорозуміння. Тим не менш, знаходяться ті, хто протестує проти новорічних ялинок і зрізаних на букети квітів. В той же час букети салатів і зелені їх не турбують зовсім. Про овочі і фрукти ці люди, видно, здогадуються, ще все це просто згніє, якщо ми його не з`їмо. Але вони не здогадуються про те, скільки доводиться зрізати зайвих гілок, обривати паростків і зайвої зав`язі, щоб отримати самі такі чудові продукти. Шкодувати за зрізаною квіткою може тільки людина, яка зовсім не розуміє життя рослин, їхню здатність постійно оновлюватися саме завдяки правильному догляду.
Все це жодним чином не виправдовує бракон`єрської вирубки лісів, так само, як і варварського нищення квітників, мабуть, треба зауважити це про всяк випадок.

Тут хвоя, вирощена особисто мною, ще й не вся.


“У багатьох людей склалася думка, що, купуючи штучне дерево, ти допомагаєш довкіллю. Насправді все навпаки”, – попередив директор Нью-йоркського відділення природоохоронної організації “Нейчур” Білл Улфелдер.
За його словами, навіть за нетривалий термін життя святкові хвойні дерева приносять велику користь екології планети. “Вони виробляють кисень, захищають землю від ерозії, роблять нашу воду чистішою, а також є їжею і дахом живим організмам – комахам, птахам, ссавцям”, – зазначив він.
Улфелдер спростував поширену теорію, що, зрубування дерев до Різдва та Нового року, завдає шкоди природі. “Так, їх зрубують. Але тим самим підтримується ціла індустрія лісопосадок”, – підкреслив він. Улфелдер повідомив, що “в даний момент в США ростуть 400 млн різдвяних дерев”. “Кожен рік зрубують не більше 10 % з них. Це один з найбільш відновних ресурсів”, – сказав він.
За його словами, ще одним аргументом на користь придбання живих ялинок є те, що вони повністю переробляються. Пункти прийому “старих” дерев відкриваються після свята в кожному великому місті США.
Щодо плюсів штучних дерев, то їх лише два – вони використовуються кілька років і цим економлять гроші своїх власників.
Проте вони шкодять екології. “Їх масове виробництво потребує великої кількості нафтопродуктів, що призводить до викидів в атмосферу солідних обсягів парникового газу”, – пояснив Білл Улфелдер .
До цього слід додати, що штучні ялинки шкідливі для здоров’я людини. “Більшість з них містять небезпечні речовини, зокрема свинець. За статистикою, люди користуються пластиковим деревом чотири-п’ять років, після чого викидають. Таким чином, вони повторно завдають шкоди екології – адже речовини, з яких вони створені – не розкладаються”, – сказав експерт.
Journal information