ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Забави художників

   У 2014 році відомий британсько-індійський скульптор Аніш Капур отримав виняткові права на використання у своїй творчості найтемнішого чорного кольору у світі. Колір під назвою "Вантаблек" ("Vantablack") був розроблений британською компанією, яка спеціалізується на виготовленні наноматеріалів, для використання у військових та наукових галузях. Утім, компанія дозволила Анішу Капуру стати єдиним художником, який має право малювати цією фарбою. "Вантаблек" складається з вуглецевих нанотрубок і поглинає 99,96 % видимого світла.

Усі наведені фото — thecreatorsproject.vice.com

Далі найцікавіше. Дізнавшись про вчинок Аніша Капура, британський митець Стюарт Семпл розцінив його як вияв жадібності, який суперечить "духу щедрості, що його поділяє більшість художників" і вирішив "провчити" свого колегу. Тож незабаром Семпл запатентував свою власну марку фарби під назвою "ПІНК" (з англ. рожевий). Нова фарба Семпла це найрожевіший у світі пігмент, доступний кожному, окрім... Аніша Капура.

Відтепер, якщо ви бажаєте придбати "ПІНК" ($4.95 або 126 грн за 50 грам), вам доведеться спершу написати заяву про те, що "ви не Аніш Капур, жодним чином не пов'язані з Анішем Капуром, не купуєте фарбу за дорученням Аніша Капура або партнера Аніша Капура. Наскільки вам може бути відомо, ця фарба не потрапить до рук Аніша Капура".

Як відомо, чим більше світла відбиває фарба, тим флуоресцентнішою вона стає. Фарба Семпла має дуже високий показник відбиття і, відповідно, породжує дуже сильну флуоресценцію. Випромінюючи велику кількість світла, пігмент Семпла став своєрідною антитезою до пігменту Капура, який має рекордні показники з поглинання.

Нещодавно Капур опублікував глузливу фотографію, яка засвідчує, що йому все ж таки вдалося сягнути "найрожевішої рожевої" фарби Семпла, яку останній юридично заборонив продавати або передавати Капуру!
Тим не менше, у Семпла є ще один козир у рукаві: "найблискучіший блиск" під назвою "Діамантовий пил", який митець запатентував кілька тижнів тому. Чи варто наголошувати на тому, кому саме Семпл заборонив використовувати свій новий винахід?


Джерело: http://artukraine.com.ua/Оригінал на Дрімі

Tags: мистецтво, чуже
Subscribe

 • збіг

  збіглася річка до нитки луки широкі до клаптика смужка вузенька барвистих узорів фрагментом шиття залишилась від вишиванок що…

 • *

  напружені нервів дроти перегріте повітря підпалене колесо мчить з гори в річкову чорноту в ній хлюпають зорі пірнув молодий напівмісяць…

 • брати

  - чуєш братику чи ти вже тут прийти не цураєшся - - ні Цур тобі тут а ти все печешся розпалюєш вздовж і впоперек - -…

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments