ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Дивне місце

Лише від перегляду світлин з видами Шарівки мене охоплює дивне відчуття. А коли опинитися там - наче потрапляєш в інший вимір реальністі, при чому покращений її варіант. Неоготичний палац виглядає ляльковим будиночком і відчувається, що весь маєток запланований для свят і розваг. Він одразу утворює підненсений настрій, тут всюди оточує краса. Хоча вона зникає, наче змивається дощем фарба з картини, яку лишили надворі, все ще можна відчути дух цього прекасного місця.
Цього разу вдалося провести там два дні, погуляти маєтком і навкруги. Там ліс, дорога, ставок, село ні живе, ні мертве. Дерев'яні похилені паркани, гуси неквапом переходять дорогу, під сосною старенький тракторець чи спинився на перерву, чи вже спочив на віки.
З іншого боку - поселення. Чомусь таке слово виникає при вигляді кількох вуличок двох- чи трьохповерхових будинків. Між ними лавки, мотузки з білизною, якісь сараї, іржаві антени, дрова, коти. Клумби з хворобливими квітами, фарбованими шинами, перелякані кури біжать до  кривобокої будки, поруч ще одна і з неї виглядає сумний пес.
Мабуть, це збудували для робітників диспансеру, коли тут був лікувальний заклад. Наче відрізали шматок від околиці типового радянського "граду" (кірово, ворошилов, чи які там ще були гради) і вліпили на пагорбі посеред лісу. Ліс тим часом наступає, тягне лози хмелю і дикого винограду, пробиває паростками асфальт. Дорога через ліс - роз'їзжені колії, навкруги зарослі, непролазний чагарник, поламані дерева. Все як у безлічі сільських місцин, типове, звичне, сумне.
А тоді повертаєш стежкою і робиш наступний крок вже в садибі. Тут тільки і розумієш, яка колись провелася тут робота. З урахуванням природного ландшафту збудовані тераси, водоймище з мостом, парк, який органічно переходить в ліс. Все це займає досить велику теріторію, і все ще можна уявити її контури. Навколо палацу -- цілий комплекс господарчих споруд, виїздів-заїздів, алей і елементів паркової культури. Це інший світ посеред буденності.
Хоча становище маєтку  сумне, місце це дуже приємне. Хотіла б там пожити кілька днів, хоча і не полюбляю усамітнених місцин.

Оригінал на Дрімі

Tags: Харьков и окрестности, мандри, подорож
Subscribe

Posts from This Journal “Харьков и окрестности” Tag

 • любовний трикутник

  двоє чоловіків переслідують одну пані, вона надає перевагу одному, але інший не здається Оригінал на Дрімі

 • Дивний харківський ліс

  Оригінал на Дрімі

 • Крейдяні гори

  Дворічанський національний парк розташований на схилах крейдяних гір, що сходять до річки Оскіл. На території парку рослини вкривають ґрунт, а на…

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments