ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Дубенський замок


Замок в князів Острозьких-Любомирських місті Дубно на Рівненщині. Збудований в кінці 15 століття. Розкопки свідчать, що фортеця на цьому місці існувала ще в 9-10 віках.

Замок, як родовий маєток князів Острозьких, переходив через шлюби від однієї князівської династії до іншої, а загалом він був приватною власністю князів Острозьких, Заславських, Сангушків, Любомирських.Лише наприкінці XIX ст. замок був проданий військовому відомству, і відтоді тут почергово розташовувалися армійські частини: російського царя Миколи II, австрійського цісаря, петлюрівців, поляків, червоноармійців, гітлерівців, радянських військ.Казарми радянських військових частин розміщувалися тут аж до дев'яностих років. Потім кілька років тривала реставрація. Внутрішні палаци і підземелля сьогодні перетворені на музеї. Територія замка велика, вздовж неї йде вулицяРови колись були наповнені водоюЛегенда про вежу Беатку розповідає про дівчину Беату, в день весілля якої на замок напали татари. Наречена побігла на бастіон і своїми руками вистрілила з гармати. Ядро влучило просто в шатро кримського хана, після чого татари відступили.Що з цього може бути правдою, невідомо, але, як завжди в таких місцях багато охочих зайти в вежу і загадати бажанняВсередині не знімала, хоча і було що. Просто повірте мені на слово, що замок варто відвідати) До речі на його території облаштовано все, щоб зіграти весілля. А ще є послуга "весілля за один день", для тих, хто не бажає чекати.
Оригінал на Дрімі
Tags: Дубно, Рівнещина, мандри, подорож
Subscribe
promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments