ne_znaiko (ne_znaiko) wrote,
ne_znaiko
ne_znaiko

Бунтарки

Прекрасна книжка від- 12 розповідей про 12 видатних українських жінок. На жаль, сьогодні мало хто читає книжки, написані жінками в кінці 19-початку 20 століття, а отже не розуміє ані витоків фемінізму, ані його суті. Однак кожен другий розкидає зневажливі й безграмотні до дикунства коментарі.
Наведу цитату зі вступного слова Віри Агеевої:
"В Україні подолання патріархальних звичаїв і стереотипів прискорювалося не в останню чергу ще й через причетність жінок до національно-визвольних і революційних рухів, політичних партій.
... Жінка завжди мусила долати диктат традиції, яка заповідала їй пасивність і покору. У колоніального народу, стверджувала Ольга Кобилянська, саме жінки менш залежні від опінії загалу, того Великого Іншого, і водночас схильні надавати більшу вагу індивідуальним цінностям, чутливіші до оновлюваних культурно-духовних процесів"
І ще зі статті Оксани Пашко про Надію Суровцеву: "... важлива особливість жіночого руху в еміграції полягає в тому, що тема свободи і рівноправ'я жінок завжди поєднувалася з темою незалежності України".
Тож, якщо хто хотів би позбутися колоніального минулого і не тягти його в майбутнє, той мав би придивитися до феміністичних студій і скористатися цим досвітом.
З захватом прочитала про життя і творчість відомих і не дуже жінок саме з позиції їхнього бунту і досягнень. Іноді наведені вислови і цитати настільки сучасні, що стає моторошно. Словом, прекрасна книжка.

Оригінал на Дрімі
Tags: про книжки
Subscribe

Posts from This Journal “про книжки” Tag

 • Степовий бог

  Українське фентезі. Чудово, що з'являються такі книжки, вони створюють міфологічний простір, якого так не вистачає. Безмежний степ, кам'яні…

promo ne_znaiko june 17, 2015 14:33 7
Buy for 20 tokens
Під час минулорічних мандрів ми з Алекс отримали кілька наполегливих запрошень в гості від наших польських друзів. То ж, зважаючи на їх гостинність, ми змогли поглянути на життя поляків нашого віку зсередини. Кріс працює логістом в приватній конторі в місті Познань. Він придбав квартиру в селі…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments